نتایج جستجو برای عبارت :

وظیفه منتظران

منتظران وقت سحرپاشویم
عقل تهی جان شده شیداشویم
گشته جهان خرّ‌‌م ازین انتظار
روح وروان چون گلِ رعناشویم
روبه خدادست به درگاه او
ناله کنان اشک، هویداشویم
شبنمِ چشمانِ شماعاشقان
جمع شودهمرهِ دریاشویم
خواهشِ چشمانِ شمامستجاب
دیدنِ آدینه صف آراشویم
منتظران وقت طلوعین فجر
منتظرِیوسفِ زهرا(س)شویم
وعده ی مولودشودچون به پا
آتش واسپندوسمیرا شویم
گردِ رهش سرمه ی چشمان خود
کوکب وناهیدوثریا شویم
بارگهش را گلِ نیلوفری
مریم و رُز،غنچه ی میناشویم
(
{منبرک و دلنوشته مهدوی - شماره 33}

منتظران حقیقی

بزرگترین وظیفه ی منتظران امام زمان این است که خودشان را از لحاظ معنوی، از لحاظ اخلاقی، از لحاظ عملی، از لحاظ پیوندهای دینی و اعتقادی و عاطفی با مومنین، از لحاظ آمادگی برای پنجه درافکندن با زورگویان، آماده کنند.
اون کسانی که در دوران دفاع مقدس، در صفوف دفاع مقدس، سر از پا نشناخته شرکت می کردند، آنها منتظران حقیقی بودند.
اون کسی که وقتی کشور اسلامی مورد تهدید دشمن است، آماده ی دفاع از ارزش هاس
بسم الله الامام المنتظر
کجا هستند برادران من! آنانکه در شاهراه دین بر مراکب حق بر نشستند و بر راه حق عبور نمودند؟! أین عمار؟!
أین ابن التیهان أین ذو الشهادتین؟! وکجا هستند امثال آنها از برادرانشان؟! آنانکه در نوشیدن شربت مرگ با یکدیگر هم پیمان شدند و سرهای ایشان با برید، بسوی فجرهٔ لئام فرستاده شد؟! الذین تعاقدوا علی المنیة.......
ای منتظران بس است این انتظار خاموش. بپا خیزید و با جان ، امضا بر پیمان مولا و جانان زنید..
مولا ، ندای أین عمار سر داد
به نام خدای مهدی عج

شهید سید مرتضی آوینی:

امروز بعد از یازده قرن که از تولد آخرین حجت ‏خدا در کره زمین مى‏گذرد؛
نشانه ‏هاى صدق وعده‏ هاى قرآن و احادیث ظهور بیشترى یافته است، عصر جاهلیت
ثانى تاریکترین روزهاى خویش را نیز سپرى کرده و این خود نشانه‏اى دیگر است
مگر نه اینکه فجر صادق هنگامى فرا مى‏رسد که شب کامل شده باشد؟
رایحه
ظهور موعود، دل شیفتگان حق را بى‏تاب کرده و آنان را به صحنه حضور کشانده
است. اما، مهدى جان! این قرن قرنى است که حق د
{اخلاق مهدوی - شماره 1}

بی شک رفتار ما شیعیان را، به پیشوایان و رهبران دینی ما نسبت میدهند. اگر ما مدعی پیروی از آنان هستیم، باید بدانیم بی ادبی و بی اخلاقی ما، به شخصیت پیشوایانمان لطمه وارد میکند.
کسی که پیرو امام زمان و منتظر اوست، باید الگوی خوبی، و ادب در گفتار و رفتار باشد؛ تا ادب او وسیله ای برای جذب دیگران به جمع هواداران و منتظران حضرت شود.
مجموعه پیام های «اخلاق مهدوی»، تلاشی برای آشنایی منتظران امام زمان، با اخلاق حسنه مورد رضایت ا
{تمثیلات و مثال های مهدوی - شماره 33}

انتظار با طعم فوتبال

اگر کسی فوتبال رو بلد نباشه، اصلاً به هیچ تیم دسته چندم هم راهش نمیدن چه برسه به تیم ملی. فقط کسانی به تیم ملی و تیمهای بزرگ راه پیدا میکنن که یک سر و گردن از بقیه بالاترن.
کسی هم که از فرهنگ انتظار چیزی بلد نباشه، اصلا نمیشه به او منتظر امام زمان گفت. البته هر منتظری هم افتخار پوشیدن لباس تیم منتظران ظهور را به دست نمیاره. بهترین یاران و «کادر اصلی» امام زمان، زُبده ترین منتظران در عصر
بسم الله الرحمن الرحیم
معرفی کتاب وظایف منتظران در عصر غیبت
شناسه کتاب
عنوان و پدید آوران : وظایف منتظران در عصر غیبت، دین داری، انتظار
مؤلف گروه کتاب نشر گلستان کوثر
مشخصات ناشر : تهران، گلستان کوثر،۱۳۸۵ 
مشخصات ظاهری: ۸۰ صفحه
شماره استاندارد بین المللی:
ISBN 964-6860-28—1
موضوع: مهدویت ، انتظار، م ح م د بن حسن (عج)، امام دوازدهم، ۲۵۵ق––غیبت
نشانه اثر: ۶۳و/

ادامه مطلب
بزرگترین وظیفه منتظران امام زمان این است که ازلحاظ معنوی واخلاقی وعملی و پیوندهای دینی واعتقادی و عاطفی با مؤمنین وهمچنین برای پنجه درافکندن بازورگویان خودرا آماده کنند.                                    

دیدار اقشارمختلف مردم به مناسبت نیمه شعبان 1381/7/30
{از عاشورا تا ظهور - شماره 34}

کربلا ؛ پُلِ ظهور . . .

قیام امام حسین در حصار زمان و مکان نمی گنجد! اگر حمایت از حسین بن علی، به حضور در «جبههٔ نظامی کربلا» بود، حمایت از حجة بن الحسن، به حضور در «جبههٔ نرمِ فکریِ فرهنگی» است.
یاران عاشورائی از زخمِ شمشیرها و نیزه ها نهراسیدند تا آنجا که حتی به روی شهادت لبخند زدند. منتظران نیز برای تحقق زمینه های ظهور، باید در برابر زخم ها و نیش هایی که بر دل و جانشان می نشیند، مقاوم باشند؛ گویی از آن استقبال می
ای معدن ظهور وفا صاحب الزمانآقا بگیر دست مرا صاحب الزمان
فَصلُ الخِطاب عِندَکُم، إنّی لَکُم مُطیعآیینه ی صفات خدا صاحب الزمان
بی لطف و رحمتت به هدایت نمی رسمبی تو شوم اسیر بلا صاحب الزمان
آلوده ام قبول ولی مُؤمنٌ بِکُمدارم به سینه حب شما صاحب الزمان
رسوا منم که رحمتت از یاد می برمکردی به من همیشه عطا صاحب الزمان
هر شب صدات می زنم و گریه می کنمکی می رسی به داد گدا صاحب الزمان؟
یادی کن از گدای خودت در نوافلتوقت سحر، زمان دعا صاحب الزمان
دارم ا
{تمثیلات و مثال های مهدوی - شماره 36}

کارت قرمز، اخراج

گاهی در فوتبال، یک بازیکن به علت ناشی گری یا بی دقتی، خطایی را پشت محوطه جریمه یا داخل محوطه جریمه انجام می دهد. با این کار هم به خودش آسیب میرسد و کارت (زرد یا قرمز) میگیرد و هم به «کُل تیم» آسیب میزند و علاوه بر گل خوردن، دیگران هم به زحمت می افتند...
دوستداران و منتظران حضرت مهدی هم باید مراقب باشند تا خدای نکرده حرفی یا عملی رو انجام ندهند که از این کار دشمن شاد شود و دوستان ناراحت گردند!
بزرگترین وظیفه منتظران امام زمان این است که ازلحاظ معنوی واخلاقی وعملی و پیوندهای دینی واعتقادی و عاطفی با مؤمنین وهمچنین برای پنجه درافکندن بازورگویان خودرا آماده کنند.                                    

دیدار اقشارمختلف مردم به مناسبت نیمه شعبان 1381/7/30
اعمال و رفتار منتظران
امام مهدی علیه السلام :
فلیَعمَل کُلُّ امرِىً مِنکُم بِما یَقرُبُ بِهِ مِن مَحَبَّتِنا، وَلیَتَجَنَّب ما یُدنیهِ مِن کَراهَتِنا وسَخَطِنا، فَإِنَّ أمرَنا بَغتَةٌ فُجأَةٌ حینَ لا تَنفَعُهُ تَوبَةٌ ولا یُنجیهِ مِن عِقابِنا نَدَمٌ عَلى حَوبَةٍ؛
هریک از شما باید کارى کند که به محبّت ما نزدیک شود و از کارى که او را به نفرت و خشم ما نزدیک مى سازد ، دورى کند؛ زیرا که قضیه [ظهور] ما ناگهانى و بى خبر اتفاق مى افتد به طورى که د
خوش به حال منتظران حقیقی مهدی(عج)

خوش بحال صابران غیبتش
                                    خوش بحال خادمان حضرتش
خوش بحال شیعه ای کزعشق یار
                                      می کشد از بهر مهدی انتظار
خوش بحال آنکه در هرصبح دم
                                     عهد میخواند فرج هم دم به دم
خوش بحال عجلو گویان دوست
                                   هرچه برلب میبرند آن نام اوست
خوش بحال آن شهیدان خدا

اللهم عجل لولیک الفرج 
میبینی که دستهایمان خالیست؟ 
چیزی برای رو کردن نیست ، 
منتظران کسانیند که به انتظار ایستاده اند و ما فقط به انتظار نشسته ایم!
فقط نشسته و گفتیم خداکند که بیایی...
شهید راه نابودی اسرائیل
شهید محمد مهدی لطفی نیاسر
مجموعه مستند : Before The Rise Of Qaeem قبل از قیام قائم
کاری از : انصار امام مهدی (ع)
تعداد قسمت‌ها : 6 اپیزود
مدت زمان تقریبی : 14:00
فرمت: MP4
کیفیت : 720p +360p
سال تولید : 2013 میلادی
توضیحات : در این مستند ابتدا از علائم قبل از ظهور و قیام قائم (ع) صحبت شده است و سپس در سایر قسمت های موضوع گسترده تر شده و پیرامون آنها صحبت خواهد شد. در این مستند سریالی، به مطالبی بسیار مهم که باید منتظران امام مهدی (ع) بدانند، اشاره شده است. شاید که از منتظران حقیقیش باشیم و بتوانیم

باسمه تعالیگفتگووصف استادجمکران خانه ی زیبای همه منتظرانمیثمی کرد دعا بهر خود و هم دگرانیاد استاد نمودست و کند شکر خداچون رجالی بود استاد همه استاداناو نه تنها به ریاضی است که ماهر باشدمرد تقواست و اخلاق، بود از خوبانهر چه را داشت رجالی، بنماید عرضهآسمانی است سخی و بود او پر بارانگر چه بسیار توان صرف کند در تعلیممهربان است به حال همه ی همکارانافتخاریست که شاگردی او را بکنیمچون پناهی است برای همه ی ره پویانشعرهایش چو مقالات پر است از م
بسم رب الشهدا و الصدیقین
پایگاه مقاومت بسیج امام حسن مجتبی قاین
دارای 4 حلقه صالحین
اعم از حلقه صالحین نونهالان (( آموزش احکام دینی))
حلقه صالحین نوجوانان (( آموزش و مهارت سبک زندگی ))
حلقه صالحین جوانان (( آموزش احکام و سبک زندگی 2 ))
حلقه اعضاء کادر پایگاه (( نظارت بر امور اجرایی ))
و 2 نشست فعال
همچون منتظران ظهور و شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی است .

سلام امروز ۲۰ فروردین ماه ۹۹، مصادف با نیمه شعبانه.
نیمه شعبانی که به بهانه کرونا متفاوت از هر سال داره طی میشه. نیمه شعبانی که بعد از ۴۰ سال همچنان شهر رو غرق سرور می‌کرد و تقریبا هیچکس نبود که متوجه این روز و مناسبت مقدسش نشه. مقدمات ممنوع! آن چیزی که باعث شد من امروز دست به قلم شوم، ابتکارات و خلق حماسه هایی بود که شاید هیچگاه بوجود نمی آمد یا اگر می آمد به منصه ظهور نمی‌رسید و محلی برای عرضه نبود.
.
در عین حال که هیچگاه نتوانستند مردم را از ب
تو بوی خاک باران خورده ای و من نمی دانم که چرا هزار سال است که باران نمی بارد...بیایید کاسه هایمان را رو به آسمان بگیریم که همه ی این ها سزای اعمال من است...
همه ی این ها سزای اعمال من است...همه ی این نیامدن ها،همه ی این ایستادن ها و زل زدن به انتهای جاده ها،تقصیر من است...
من همه ی اشک های منتظران را مدیونم...
من مدیون همه ی گل های نرگسم...مدیون همه ی جمعه های ملتهب...
مرا ببخش...همه ی خاکستری ها تقصیر من است...همه ی دلتنگی های غروبانه...
من مدیون همه ی منتظ
مراسم جشن میلاد بانوی دو عالم، حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها) با حضور بانوان فاطمی مزینان و به همت گروه منتظران حضرت مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف در هیئت بیت الزهرا (س)برگزار شد.

گروه منتظران حضرت مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف متشکل از چند بانوی خیر و نیکوکار است که به مناسبت های مختلف علاوه بر برگزاری برنامه های جشن و یا عزاداری برای بانوان اردوهای زیارتی ، فرهنگی و سیاحتی نیز برای عموم مردم برگزار می کنند.
این گروه تاکنون چندین
در ظلمت شب منتظران سحریمدر آرزوی شنیدن یک خبریمبی روی تو روز ماست همچون شب تارعمریست که روز و شب تو را منتظریم---
ما تشنه لبان جرعه ای دیداریماز دوری تو ز دیده خون می باریم
گفتند که می رسی به زودی از راهمشتاق شنیدن چنین اخباریم---عجل لولیک الفرج شده ورد لبماز دوری تو همیشه در تاب و تبم
باید که ز درد دوریت می مردماز این که هنوز زنده ام در عجبم---درآتشیم ازغم درد فراق توتو عشق ما و ما همه دراشتیاق تو
عشق است سال بعد در ایام اربعینتا کربلا پیاده روی
خورشید تاریکی‌پمپاژ نور به تمام جهانیان در عصر ظلم و تاریکی‌به تمام دنیا نشان خواهیم داد منتظران حضرت ولی عصر (عج) مطابق سیره ایشان و اجداد طاهرینش به دنبال استقرار اخلاق و انسانیت بر جامعه هستند و تا ظهور ایشان از پای نخواهند نشست.از مهم‌ترین چالش‌های ‌ما در هم شکستن فضای کم هیاهوی نوای مهدوی و ظهور استعدادهای نهان دراین عرصه بوده است.به امید ظهور مولا و سرورمان حضرت حجت (عج) که صدالبته نزدیک است.شما با معرفی این سایت سهمی در این کار ارز
بسمه تعالی
با عرض سلام و قبولی طاعات و عبادات مدیریت محترم
به استحضار می رساند از تمام زحمات شما مدیر محترم اسبق که تلاش فراوان داشتید در زمینه فعال سازی این سایت و همچنین قراردادن تمام مطالب تازه و به روز که منجر به آگاه سازی شده بود از شما تقدیر و تشکر به عمل می آید و به عنوان سمت مدیریت مهندسی سایت های ساختمان سازی و نقشه کشی مهندسی قرار بگیرید. با تشکر فراوان از جناب آقای مهندس حسام الدین صمصامی
مدیریت جدید سایت منتظران ظهور
بسمه تعالی
با عرض سلام و قبولی طاعات و عبادات مدیریت محترم
به استحضار می رساند از تمام زحمات شما مدیر محترم اسبق که تلاش فراوان داشتید در زمینه فعال سازی این سایت و همچنین قراردادن تمام مطالب تازه و به روز که منجر به آگاه سازی شده بود از شما تقدیر و تشکر به عمل می آید و به عنوان سمت مدیریت مهندسی سایت های ساختمان سازی و نقشه کشی مهندسی قرار بگیرید. با تشکر فراوان از جناب آقای مهندس حسام الدین صمصامی
مدیریت جدید سایت منتظران ظهور
  به نام خدا                                                              
اگر به سمت صلاح نزدیک بشویم ظهور نزدیک خواهد شد شما مردم عزیز – بخصوص شما جوانها – هر چه که در صلاح خود، در معرفت و اخلاق و رفتار و کسب صلاحیتها در وجود خودتان بیشتر تلاش کنید این آینده را نزدیکتر خواهید کرد، اینها دست خود ماست اگر ما خودمان را به صلاح نزدیک کنیم، آن روز نزدیک خواهد شد همچنان که شهدای ما با فدا کردن جان خودشان آن روز را نزدیک کردند، آن نسلی که بر

متاسفانه مرورگر شما، قابیلت پخش فایل های صوتی تصویری را در قالب HTML5 دارا نمی باشد.توصیه ما به شما استفاده از مروگرهای رایج و بروزرسانی آن به آخرین نسخه می باشدبا این حال ممکن است مرورگرتان توسط پلاگین خود قابلیت پخش این فایل را برای تان فراهم آورد.
param name="AutoStart" value="False">

دریــــــــــــــــــــــــــافــــــــــــــت فایل صوتی 
پادکست برای ظهور چه کارهایی باید کرد ؟
استاد رائفی پور
✅ وظایف منتظران
☑️ برنامه ریزی کردن
☑️ هدف کوت
به گزارش خبرگزاری فارس (https://www.farsnews.ir) از قم، آیت‌الله صافی‌گلپایگانی از مراجع عظام تقلید در پیامی از مومنان خواست برای رفع بلایا در شب نیمه شعبان، تضرع و استغفار داشته باشند.متن پیام این مرجع تقلید به شرح زیر است:بسم الله الرحمن الرحیمیَا بَنِیَّ اذْهَبُوا فَتَحَسَّسُوا مِنْ یُوسُفَ وَأَخِیهِ وَلَا تَیْأَسُوا مِنْ رَوْحِ اللَّهِ و أَکْثِرُوا  الدُّعَاءَ بِتَعْجِیلِ الْفَرَجِ فَإِنَّ ذَلِکَ فَرَجُکُم‏دلـم ز هجـر تو ای یار خـوب رو 
#شعر_مهدوی

این ریسه ها مرا ز شما دور می کند
چشم دل  ضعیف  مرا کور می کند
 در ذهن  بی نمازترین عاشقان تان 
 چندین چراغ؛ جلوه ای از طور می کند
 این  زرق و برقِ  سبز کلیمم نمی کند
 بدتر مرا ز طور شما دور می کند
  اشک فراق  منتظران  ظهور را
 مطرب درون خمره ی انگور می کند
 امسال هم دوباره مگس های شهر را
 شیرینی ولای  تو  زنبور  می کند
 بانی خرج هیئت مان را نگاه  کن 
 دارد هوای نفس  چه مغرور می کند!
 مداح های  پاکتی اهل کسب را 
 این عید و جشن هاست که
 خورشید تاریکی‌
پمپاژ نور به تمام جهانیان در عصر ظلم و تاریکی‌

به تمام دنیا نشان خواهیم داد منتظران حضرت ولی عصر (عج) مطابق سیره ایشان و اجداد طاهرینش به دنبال استقرار اخلاق و انسانیت بر جامعه هستند و تا ظهور ایشان از پای نخواهند نشست.
از مهم‌ترین چالش‌های ‌ما در هم شکستن فضای کم هیاهوی نوای مهدوی و ظهور استعدادهای نهان دراین عرصه بوده است.
شما با انتشار این پیام سهمی در این کار ارزشمند داشته باشید.
به امید ظهور مولا و سرورمان حضرت حجت
{اهمیت و چرایی دعا برای ظهور - شماره 30}

نشانه انتظار

در باب فضیلت انتظار و ثواب منتظر همین بس که حضرت سجاد در دعای عرفه بر منتظران درود فرستاده و برای آنان دعا کرده است.
امام رضا(ع) نیز فرموده اند: چقدر خوب است صبر و انتظار فرج؛ آیا نشنیده ای فرموده ی خدای عزوجل را که: "فَانْتَظِرُوا إِنِّی مَعَکُمْ مِنَ الْمُنْتَظِرِینَ " سوره اعراف،٧١
دعا کردن برای تعجیل در فرج، نشانه انتظار است که در بسیاری از روایات به آن دستور داده شده است.
(مکیال المکار
امام زمان علیه السلام (از مجموعه ۱۴ معصوم)
پدیدآور: زهرا عبدی
ناشر: جمکران
تعداد صفحه: ۲۳
یکی از دغدغه‌های والدینی که دوست‌دارند فرزندانی با ایمان داشته‌ باشند، آشنا کردن کودکان با معصومین علیهم السلام است.
در این کتاب سعی شده است به مباحثی نظیر چگونگی ولادت امام زمان علیه السلام؛ معرفی مادر ایشان و ویژگی‌های شخصیتی آن بانو؛ دوران کودکی امام زمان علیه السلام در نزد پدر بزرگوارشان امام حسن عسکری؛ چگونگی رسیدن به مقام امامت در زمان کودکی؛
ما آدما مدام در حال توجیه خودمون هستیم. بهتره بگم خودمونو به هر شکلی که راضیمون کنه گول میزنیم!!
فرقیم نمیکنه از چه گروه و چه قشری باشیم!
چند روز پیش یه جشنی دعوت شدیم به مناسبت امامت امام زمان
من که نرفتم چون علاوه بر اینکه قبلش استخر بودم، با شناختی که ازون آدما داشتم میدونستم از مجلسشون خوشم نمیاد و ترجیح دادم وقتمو جوری که ددست دارم هدر بدم لااقل!! (ریا نباشه فک کنم نشستم درس خوندم. درس خوندن منم از نشانه های اخرالزمانه حقیقتا! اونم با این ا
«نشان ولایت»، نشان عالی است که از سوی «کمیته عالی اهدای نشان مؤسسه تحقیقات و نشر معارف اهل البیت(ع)» به محققان، ادیبان و هنرمندان متعهد در حوزه ولایت اهداء می گردد.اینک کنگره بازخوانی ابعاد شخصیتی امیرالمؤمنین امام علی(ع) به مناسبت چهاردهمین قرن شهادت امام علی(ع) با هدف «تبیین سیره و خصائص امام علی بن ابیطالب(ع)» به منظور حمایت از آثار ارزشمند علمی، دینی، فرهنگی و هنری، با محوریت مؤلفه های فرهنگ علوی اسلامی این نشان را اعطا می نماید. بر ما «
دلم گرفته که چرا این قدر بد بختم نه شغل خوبی دارم که امید داشته باشم در آینده پولدار میشم نه هوش و استعدادی دارم که به اون هم امید داشته باشه نه هیچی چیز دیگه ای...
نمی دونم چرا دارم زندگی میکنم چرا به چه امیدی این زندگی بیهوده هنوز ادامه داره
هر روز این سوال میاد تو ذهنم که تو چه فایده ای داری و به این فکر میکنم که خدا ازم بپرسه که الکی زندگی کردی و هیچ فایده ای برای هیچ چیز و هیچ کس نداشتی و الکی از نعمت های من (آب و غذا و هوا و...)استفاده کردی و بگ
{وظایف منتظران - شماره 34}

از بین بردن شکّ و تردید

امام صادق(ع) در حدیثی فرمودند: زمانی می آید که هیچکدام از شما برای پولش، جایی پیدا نمیکند(همه خیانتکار میشوند). کاهلی گفت: در چه زمانی است؟ امام فرمود: وقتی امامتان غائب شود... پس دوری کنید از شک و تردید. شک ها را از خودتان دور کنید. به شما دستور داده اند که از شک دور باشید. پس خودتان را از آن دور کنید.
(بحارالانوار ۱۴۶/۵۱ ح۱۷)

توجه: شک، مقدمه ی انکار است و اگر با پدید آمدن تردید به دنبال جواب آن نب

معرفت مهدوی
⬅️زندگی کردنی که صبح بلند شویم، یک سِری کار تکراری انجام دهیم و شب دوباره بخوابیم و همین طور ادامه پیدا کند، با زندگی حیوانات به نظرم هیچ فرقی ندارد.
⬅️ باید بررسی کنیم که در این دنیا چقدر تأثیر گذاریم. 
⬅️بله، عده ای از ما فهمیده ایم که باید خدا را عبادت کرد (ما خَلَقت الجِنِ و الإنس إلّا لِیَعبُدون) : «ما جِن و اِنس را نیافریدیم جز اینکه ما را عبادت کنند»
⬅️کسانی که تا اینجا آمدند مرحله حیوانی را رد کردند و انسان هستند، اما

یکی از وظایف شیعیان پیوسته منتظر آن حضرت بودن است و هر لحظه خود را برای آن واقعه عظیم آماده سازند.
خداوند در قرآن هدف از خلقت انسان را عبادت میداند.
و پیامبر در تفسیر این آیه میفرمایند:
برترین عبادت ها، انتظار فرج است.
[میزان الحکمه ج1 ص394]

منبع : واحد مهدویت موسسه مصاف ایرانیان (در شبکه های اجتماعی Mahdiaran@)  ؛ موسسه مصاف masaf.ir
موضوع: ویژگیهای حکومت امام زمان ( عج) یکی از اسناد معروف و مشهوری که ما را در این موضوع راهنمایی می کند دعای افتتاح می باشد. سید بن طاووس ( ره) در اقبال خود در ذکر اسناد دعاهای ماه رمضان، دعای افتتاح را پس از ذکر سلسله از ناقلین به محمد بن عثمان می رساند که محمد بن عثمان ( ره) آن را از امام زمان ( عج) گرفته است. نکته جالب اینکه در این دعای شریف به طور جامع به ویژگیهای حکومت حضرت مهدی ( عج) که به عنوان ( دولت کریمه) خوانده شده، اشاره شده است، توجه عمیق ب
 هست همیشه هر زمان در دل من خیال تو

یابن الحسن عج
گر چه ز دیده شد نهان چهره دلربای تو
هست همیشه هر زمان در دل من خیال تو
نور جمال تو عیان،از پس ابر انتظار
راه نشانمان بده تابشویم یارتو
هست دراز دست من در دوجهان به سوی تو
چشم امید من بود برکرم و عطای تو
درهمه جا به جستجو شهربه شهر وکوبه کو
منتظران حضرتت غرق دعا به جان تو
جمعه به جمعه انتظار،پیر شدندعاشقان
چهره عیان نماکه ما،سر بدهیم پای تو
کی برسد به گوش خلق بانگ رسای تو،عزیز
گوش به زنگ عاشقان
باور به ظهور منجی از مسلّمات اعتقادی مسلمانان بلکه جهانیان و آرزوی تحقق عدالت نیز از آرمانهای همه منتظران است. امروز جهان تشنه آب زلال و گوارای عدالت است. اما چه عامل یا عواملی مانع ظهور امام زمان علیه السلام و منجی عالم بشریت و موجب تاخیر آن است؟ در این یادداشت کوتاه به یک مانع اشاره می شود.همه می دانیم که مهم ترین شعار مهدویت، عدالت است. در منابع حدیثی شیعه از آن حضرت با عنوان عدل مجسّم یاد شده است: اللهم و صلِّ علی ولیِّ امرک القائم المُومّ
{وظایف منتظران - شماره 31}

بیزاری و تَنفُّر از دشمنان اهل بیت

امام صادق(ع) به نقل از پیامبر(ص) فرمودند: خوشا به حال کسیکه در حالی قائم از اهل بیتم را میبیند که قبل از قیامش به او اقتدا و از ایشان و امامان قبل از او پیروی کرده و از دشمنان اینان بسوی خدا بیزاری نموده باشد. این گروه رُفقای من و گرامی ترین امّتم نزد من اند.
(بحارالانوار ۷۲/۵۱ حدیث۱۵)

امام کاظم(ع) به یونس بن عبدالرحمان فرموده اند: خوشا به حال شیعیان ما؛ همانانی که در غیبت قائم ما به د
‌‌
 #وظیفه_منتظران

✨دعوت کردنِ مردم به امام زمان(عج)
✨و شناساندنِ حضرت ؛ 
هرکس به میزان علم و دانش خود، باید مردم 
را به سوی امام دعوت نماید و مردم را به ایشان 
نزدیک نماید و نشر معارف مهدویت از جمله 
این کارهاست. شخص دعوت کننده باید علاوه 
بر حکمت علمی، دارای حکمت عملی بوده و 
بصورت عملی مردم را با حضرت آشنا نماید 
زیرا تاثیر بیشتری دارد. 
امام معصوم میفرماید: 
همانا عالِمی که به مردم معارف دینشان را 
یاد میدهد و ایشان را به امامشان دعوت
{وظایف منتظران - شماره 33}

اخلاص در عمل

امام علی(ع) به امام حسین(ع) فرمودند: نهمین فرزند تو به حق قیام میکند و عدالت را گسترش میدهد. امام حسین(ع) فرمودند: این اتفاق می افتد؟ امام علی(ع) فرمودند: قسم به خدا. اما بعد از غیبت و سرگردانی ای که کسی بر دینش استوار نمیماند، مگر کسانی که "اخلاص" دارند. (بحار، ۱۱۰/۵۱ ح۲)
اخلاص چیست؟ امام صادق(ع) فرموده اند: عمل خالص عملیست که نخواهی برای آن عمل از طرف هیچ کسی غیر از خدای بزرگ ستایش شوی (اصول کافی باب الاخلاص ح
{وظایف منتظران - شماره 36}

تسلیم بودن

امام سجاد(ع) میفرمایند: کسی بر ایمانش ثابت نمی ماند مگر آنکه ... در درونش از احکام و گفته های ما ناراحت نشود و در برابر ما اهل بیت "تسلیم" باشد. [بحار، ج۵۱]
اگر کسی این حالتِ تسلیم بودن را نداشته باشد، نمیتواند اعتقاد به امام زمان را در زمان غیبت کبری حفظ کند و از دین خارج میشود.
امام جواد(ع) در انتهای حدیثی طولانی میفرمایند: (مهدی) غیبتی دارد که مدت آن طولانی و روزهای آن زیاد است. کسانیکه اخلاص دارند، انتظار ظ
نذر یار است، میان تن اگر جان داریمهرچه داریم ازین نیمه ی شعبان داریماشتیاق دل دیوانه ی ما دیدنی استخنده بر چهره ولی دیده ی گریان داریماز عطا و کرم حضرت نرجس خاتونعشق دلدار، در این سینه فراوان داریمهر که هر چیز دلش خواست بگوید اماما به برگشت گل فاطمه ایمان داریمعهد بستیم که جان بر کف مهدی باشیمبا نبی و علی و فاطمه پیمان داریمخودمانیم چه عیدی؟! چه سرور و جشنی؟!تا که دلبر نرسد، حال پریشان داریمسر و سامان همه از اوست، اگر سر نرسد...تا ابد زندگیِ

حضور و شرکت در مجالسی که در آنها از فضائل و مناقب حضرت مهدی(عج) و اجداد بزرگوارشان سخن گفته می شود، از تکالیف مردم در عصر غیبت است.
امام صادق(ع) به فُضِیل فرمودند: آیا مینشینید و روایت و حدیث می گویید؟ گفت: آری فدایت شوم. امام فرمود: همانا آن مجالس را دوست دارم؛ پس ای فضیل، امر ما را احیا (زنده) نمایید و خدا رحمت کند کسی را که امر ما را احیا نماید.
[بحار الانوار ج44 باب 34]
توجه: بی شک برپایی چنین مجالسی، سبب ترویج و نشر و توسعه دین خواهد شد...

منب
«مسجد سهله، یکی از مهم‌ترین مساجد کوفه است که در حدود سه کیلومترى شمال غربى مسجد کوفه قرار دارد. این مسجد از نمادهاى انتظار حضرت ولی عصر (عج) به شمار مى آید و منتظران ظهور حضرت، در این مسجد سهله که به مثابه‌ی خانه امام قائم (عج) است حضور مى‌یابند و از خداوند تعجیل ظهور حضرت را مى‌طلبند.» (منبع)

دامنه: افتخار داشتم در مسجد سَهله نماز گزاردم

نمایی از در ورودی مسجد سهله

مقام امام زمان (عج) در مسجد سهله
 خورشید تاریکی‌
پمپاژ نور به تمام جهانیان در عصر ظلم و تاریکی‌

به تمام دنیا نشان خواهیم داد منتظران حضرت ولی عصر (عج) مطابق سیره ایشان و اجداد طاهرینش به دنبال استقرار اخلاق و انسانیت بر جامعه هستند و تا ظهور ایشان از پای نخواهند نشست.
از مهم‌ترین چالش‌های ‌ما در هم شکستن فضای کم هیاهوی نوای مهدوی و ظهور استعدادهای نهان دراین عرصه بوده است.
شما با انتشار این پیام سهمی در این کار ارزشمند داشته باشید.
به امید ظهور مولا و سرورمان حضرت حجت
{منبرک و دلنوشته مهدوی - شماره 27}

آب...

همگی می ریزن دوره اش میکنن. نمیتونست وایسه بجنگه! نه! دستور نبرد نداشت. دستور چی داشت؟
آب ؛ فقط همین...
دست راستش رفت. آب هنوز نرفته. من مامورم چی ببرم؟ آب...
دست چپش هم رفت. مهم نیست. اما میدونی مشکل کجا پیش اومد؟ اونجا که حرف امام زمان خورد زمین.
تیر که به مشک می خوره حضرت عباس پریشان میشه. یعنی امیدش نا امید شد.
- نتونستم ببرم... حرف امام زمان موند رو زمین ... با چه رویی برم؟
آب اینجا آب نیست. اینجا حرف امام زمان
 شعر سلاله‏ ى طه‏ 
محمدتقی براتی
مژده که میلاد منجى بشر آمد
فُلک هدى را دلیل و راهبر آمد
مژده که آمد خدیو عالم امکان  
حجّت برحق امام منتظر آمد
مژده که خورشید تابناک ولایت
بر فلک عدل و داد، جلوه‏ گر آمد
نیمه شعبان رسید و منتظران را 
شام غم افزاى انتظار سر آمد
  مایه‏ ى اعزاز رهروان شریعت
مُحیى احکام و فخر بوالبشر آمد
نخل ولایت بر این شکوفه‏ى عصمت 
بار دگر سرفراز و بارور آمد
دیده‏ ى نرجس بر آن جمال دل آرا
گویى بر قرص مه نظاره‏گر آمد
حجّت ثا
سلام
بخوان دعای فرج را دعـــــــــا اثــــــر دارد           دعا کبوتر عشق است و بال و پر دارد بخوان دعای فرج را و عـافــیــت بـطـلـــب             که روزگار بســی فتنه زیر ســـر دارد بخوان دعای فرج را کـه یـوسـف زهــــــرا           ز پشت پرده ی غیبت به ما نظـر داردبخوان دعای فرج را به یاد خیمه ی سبز           که آخرین گل سرخ از همه خبـــر دارد 
ولادت حضرت قائم مهدی صاحب الزمان (عج) بر تمام منتظران عشق و عدالت مبارک باد
ادامه مطلب
به نام خدای مهدی (عج)

امام زمان عج: فرمان ما به یکباره وناگهانی فرا می رسد ودر آن زمان توبه وبازگشت برای کسی سودی ندارد وپشیمانی از گناه کسی را از کیفر ما نجات نمی بخشد.منبع:بحارالانوار ج ۵۲، ص ۱۷۶قرآن کریم: آیا انتظار دارند ناگهان ساعت قیامت فرا رسد! هر آیینه علائم قیامت بسیاری آشکار شده و چون قیامت بیاید (در آن حال)تذکر و پند گرفتنشان چه فایده ای آید؟منبع:سوره محمد(ص)  آیه18،بازنشر:http://www.afsaran.ir/link/1073443http://mehrdadz.blog.ir/post/129http://hadinet.ir/view/post:8317331http://w
نام بلندش نقل هر منبر علی اکبردر آسمان معرفت، اختر علی اکبراز ساکنان عرش بالاتر، علی اکبرنور خدا را خوب بنگر در علی اکبرتا روز محشر رحمت حق بر علی اکبرچشم فلک هرگز ندیده مثل و همتایشآورده با خود خنده را، بر وجه بابایشدل بُرده از آل عبا با روی زیبایشبر بیت بابایش شده زیور علی اکبرتا روز محشر رحمت حق بر علی اکبردلداده ی حیدر شدن، توحید یعنی اینمست از می کوثر شدن، توحید یعنی اینعبد علی اکبر شدن، توحید یعنی ایندر ذات حق ممسوس چون حیدر، علی اکبر
{معرفی کتب مهدوی - شماره 26}

کتاب "انتظار با طعم فوتبال"

نویسنده این کتاب استاد حسن ملایی مدیر گروه اخلاق مرکز تخصصی مهدویت است که تلاش کرده است تا بخشی از بایسته‌های رفتاری سبک زندگی منتظران امام زمان را با بهره‌گیری از بازی پرطرفدار فوتبال، در اختیار جوانان مهدوی قرار دهد.
این نکات چهل گانه به صورت بسیار مختصر و زیبا بیان شده به گونه‌ای که تمام کتاب را می‌توان در کمتر از بیست دقیقه مطالعه نموده و پس از تفکر در زندگی خود جاری نمود.

عک
کتاب مردان راه نویسنده: محمد افشین فر انتشارات بقیه العتره
کتاب مردان راه : قلبت برایش می تپد؟ عاشقان حسین فراوان بودند ولی مردان راه فقط ۷۲نفر

کتاب مردان راهنویسنده: محمد افشین فرانتشارات بقیه العتره
بریده کتاب:
خیلی‌ها حسین‌بن‌علی را دوست داشتند از طنین صدایش جانی تازه می‌گرفتند با خنده‌اش می‌خندیدن و به حال مناجات عرفه اش های‌های گریه می‌کردن، اما آیا این محبت به آن اندازه بود که آن‌ها را به کربلا هم بیاورد تا روز عاشورا با او با
آنکس که خود دنیاست دنیا به چه کارش بادآنکس که خود عقباست عقبا به چه کارش باد
آن یار که خود حق است از خیر و شرش بالاستجانی که خود حلواست حلوا به چه کارش باد 
درویش زبان‌آتش با کیش سخن گوید؟معنا چو ز او جوشد معنا به چه کارش باد
من آمدم و امّا تو هیچ ندیدی هانآنکس که نمی‌بیند آوا به چه کارش باد
او آمد و من بودم، من هیچ نه من بودماو را که سراسر اوست من‌ها به چه کارش باد
این چه‌چه تحریری آواز شیاطین استآن صیقلِ صیقل‌زن هاها به چه کارش باد
آن صوت شع
{وظایف منتظران - شماره 39}

پرداخت خُمس

از وظایف بسیار مهم، ادای حقوق مالی امام زمان است از جمله خمس که از واجبات شرعی و از فروعات اسلام است و باید توجه داشت تصرّف در مالی که خمس آن داده نشده، جایز نیست و حرام است.
امام صادق(ع) میفرمایند: شدیدترین و سخت ترین حالاتی که مردم در روز قیامت در آن به سر می برند، وقتی است که مستحقّین خمس برمی خیزند و می گویند: پروردگارا خمس ما چه شد؟ خمس ما را به ما ندادند.[عوالی اللئالی ج۳ ص۱۲۷]
امام زمان صراحتاً فرمود
{وظایف منتظران - شماره 32}

حفظ زبان، حفظ زبان، حفظ زبان

در روایت داریم پس از آنکه امام باقر(ع) به جابر جعفی فرمودند خوش به حال افرادی در زمان غیبت بر اعتقاد به ما استوار بمانند، جابر گفت: بهترین چیزی که مومن میتواند در آن زمان استفاده کند چیست؟ امام فرمودند: نگهداری زبان(سکوت)....
(بحارالانوار ۱۴۵/۵۲ حدیث۶۶)
پیامبر اسلام(ص) فرموده اند: بر تو باد خاموشی طولانی، چرا که آن رَم دهنده شیطان و کمک تو درمورد دینت است.
(سفینه البحار ۵۱۰/۲)

راه حفظ دین،
{وظایف منتظران - شماره 37}

اطاعت پذیری

ابوحمزه از امام باقر(ع) پرسید حق امام بر مردم چیست؟ فرمودند: اینکه سخنش را بشنوند و از او اطاعت کنند. [اصول کافی، کتاب الحجه]
امام صادق(ع) : شنیدن و اطاعت کردن درهای خیر هستند، کسیکه بشنود و فرمان ببرد، حجت و دلیلی بر علیه او نیست، ولی کسیکه بشنود و فرمان نبرد، عذری از او پذیرفته نخواهد شد... ما گروهی هستیم که خدا اطاعت از ما را واجب کرده است. [اصول کافی، کتاب الحجه، باب وجوب اطاعت از امام]
هیچ قاضی ای برای بر
{وظایف منتظران - شماره 40}

تجدید بیعت با امام زمان

این تجدید بیعت که از تکالیف مومنان است بهتر است بعد از هر نماز واجب یا دست کم یکبار در هر روز یا هر هفته انجام شود. به این معنا که فرد بیعت کننده عهد کند پیمان محکم ببندد که یاری خود را از امام زمان دریغ نکند و او را با جان و مال خود تا میتواند، یاری کند. پیامبر نیز در خطبه غدیر، به تمام امّت امر فرموده تا با ائمه اینگونه، بیعت شود.
در این نوع بیعت چند چیز شرط است:
۱-شخص بیعت کننده در قلب، تصمیمش م
{وظایف منتظران - شماره 38}

مراقبت از اعمال

مومن باید مراقب باشد درجات و مقامات معنوی و نزدیکی او به آنحضرت کم نشود و به دوری تبدیل نشود و توجّهِ امام زمان را از دست ندهد. باید مراقب باشد تا در انجام تکالیف خود در قبال آن حضرت کوتاهی نداشته باشد.
بر اساس روایات اهل بیت، اعمال شیعه بر امام زمان عرضه میشود. مخصوصا هر دوشنبه، پنجشنبه و جمعه. به عبارتی دیگر، بر شیعه لازم است مراقب باشد عملی را مرتکب نشود که حینِ عرض اعمال، باعث شرمندگی اش نزد امام

متاسفانه مرورگر شما، قابیلت پخش فایل های صوتی تصویری را در قالب HTML5 دارا نمی باشد.توصیه ما به شما استفاده از مروگرهای رایج و بروزرسانی آن به آخرین نسخه می باشدبا این حال ممکن است مرورگرتان توسط پلاگین خود قابلیت پخش این فایل را برای تان فراهم آورد.

از قیام تا انتقام...
 مهدی ادامه حسین است و «انتظار» ادامه عاشورا و برآمده از آن. مهدی، فرزند حسین است و فرهنگ «انتظار» برآمده از فرهنگ «عاشورا» و انتظار حسینِ دیگری را کشیدن.
این دو پیوندی دیرین و مستحکم با یکدیگر دارند. یکی پشتوانه فرهنگی و زمینه ساز، برای دیگری است و یکی رمز «حیات شیعه» است و دیگری رمز «بقای آن». یکی رمز «قیام و به پا خاستن شیعه» است و دیگری عامل «حفظ و استمرار آن»
«مهدی» وارث عاشورا است همچنان که «حسین» علیه السلام وارث پ
{معرفی کتب مهدوی - شماره 27}

کتاب "ما منتظریم"

این کتاب به واقع منظومه فکری چهل ساله ی مقام معظم رهبری درباره مهدویت است و حاصل دو سال تحقیق استاد حسن ملایی از اساتید مرکز تخصصی مهدویت درباره اندیشه‌های مهدوی مقام معظم رهبری است که پس از اخذ مجوز از مؤسسه انقلاب اسلامی (مرکز نشر و آثار مقام معظم رهبری) و وزارت ارشاد هم اکنون در اختیار همه منتظران امام زمان قرار گرفته است.
نویسنده کتاب، علت این تدوین را جایگاه رهبری و جامعیت حضرت آیت الله خام
مجری: زیاد اهل مصاحبه نیستی خودمون هم با اینکه دوستی و رفاقت با هم داریم چند بار بهت گفتیم تا قبول کردی چرا؟
محمدرضا امیری: شما که همیشه برای من عزیز هستید و بحث رفاقت سر جای خودشه اما خودم دو تا دلیل اصلی داره که این کار رو انجام نمیدم یکی اینکه به نظرم فضای مصاحبه امروز ما خیلی مسخره شده شما ببینید طرف میشینه با یه نفر مصاحبه میکنه میگه چه غذایی دوست داری؟ طرفدار چه تیمی هستی؟(با خنده) الان این حرف ها چه کمکی به مخاطب میکنه؟! به جز حاشیه چی نص
اگر قرار باشد انتظارها به ظهور ختم شود باید از حالت صرف روحی عاطفی خارج شده و در ابعاد مختلف، به صورت عملی عینیت بیابد تا در پرتوی عمل منتظرانه، فاصله ما با امام زمان(عج) کم شود.

بنابر آنچه از روایات به دست می آید انتظار و زمینه سازی برای ظهور آن منجی مصلح(عج) که پیروان همه ادیان و مذاهب منتظر آمدن او و اقامه عدل و برچیده شدن ظلم و ستم به دست ایشان هستند، فقط به دعا و انتظار قلبی نیست بلکه همانطور که در روایات تصریح شده، «انتظار افضل اعمال است
اگر قرار باشد انتظارها به ظهور ختم شود باید از حالت صرف روحی عاطفی خارج شده و در ابعاد مختلف، به صورت عملی عینیت بیابد تا در پرتوی عمل منتظرانه، فاصله ما با امام زمان(عج) کم شود.

بنابر آنچه از روایات به دست می آید انتظار و زمینه سازی برای ظهور آن منجی مصلح(عج) که پیروان همه ادیان و مذاهب منتظر آمدن او و اقامه عدل و برچیده شدن ظلم و ستم به دست ایشان هستند، فقط به دعا و انتظار قلبی نیست بلکه همانطور که در روایات تصریح شده، «انتظار افضل اعمال است
ویژگی منتظران: یاد امام است،

امامت را یاد کن! می خواهی دعا بخوانی، اول امامت!! چرا بعضی ها فکر می کنند که دعای فرج باید برای آخر مجالس باشد، دعای فرج برای همه ی مجالس است! هم دعای "ﻋَﻈُﻢَ اﻟْﺒَﻼء"هم دعای "اَﻟﻠّﻬُﻢَّ ُﻦْ ﻟِﻮَﻟَِ" هر دو را بخوانید .

صدقه می دهی یاد امام کن! خدایا این صدقه را به نیت سلامتی و تعجیل در فرج امام زمان(عج) می دهم.اگر می خواهی صدقه ات قبول بشود یک کار دیگر هم بکن! صدقه را از طرف معصوم بده.

به قول آیت الله مجتبی ته
وظیفه منتظر امام زمان (عج) این است که مانند یک منتظر واقعی زندگی کند. وقتی انسان حقیقتا منتظر کسی باشد تمام رفتار و سکناتش نشان از منتظر بودن او دارد. به عنوان مثال اگر منتظر میهمان باشد حتما خانه را تمیز و مرتب می کند، وسایل پذیرایی را آماده می کند و با لباس مرتب و چهره ای شاداب در انتظار می ماند. چنین کسی می تواند ادعا کند که منتظر میهمان بوده است. اما کسی که نه خانه را مرتب کرده است و نه وسایل پذیرایی را آماده نموده است و نه لباس مرتب و تمیزی پ
دوست جانی ♥ دارم بهتر از آبِ روان...
که فرمود از فضای مجازی خیلی بهتر هم میشه استفاده کرد. وی خاطر نشان کرد که فضای مجازی فقط به شبکه های اجتماعی محدود نمیشه،سپس به تعدادی سایت اشاره فرمود که شدیدا به درد بخور بود و مرا نیز به عملی کردن چنین کاری تهییج نمود.
پس برآن شدم تا سایت هایی رو معرفی کنم : )
آموزشی همه کاره ی به درد بخور : کاغذ رنگی
آموزش مبانی عکاسی :  دانشکده پیک وان (هرچند خیلی قدیمیه ولی من دوستش داشتم ولی اگر در این زمینه سایت به در بخ
منتظرین باید زمینه ساز ظهور باشند و به تعبیر رهبری خود را برای سربازی امام زمان (عج ) آماده کنند. باید با بدی ها و زشتی ها مبارزه کنند تا موانع ظهور از سر راه برداشته شود. جنگ رسانه ای در فضای مجازی یکی از مبارزاتی است که منتظران باید انجام دهند. باید تلاش کرد فضای مجازی را از زشتی ها پاک کرد.اما چگونه؟در این راستا باید با درک عمیق از پشت‌پرده‌های رسانه‌ای، خودسازی و پاک سازی نفسانی خود را در برابر حملات دشمنان محافظت کنیم. باید با اتکای به مع
قطعه جدید «انحراف» به همراه ویدئو کلیپ
محمدرضا امیری
تنظیم: مجموعه منتظران ظهور
زمان: ۴:۴۹
تاریخ انتشار: ۱۳ اسفند ۹۷
____
New piece: Enheraf "as" + Video
mohammadreza Amiri
producer By: Montazeran Zohoor Collection
Time: 4:49
Release date: march 13, 2019

متاسفانه مرورگر شما، قابیلت پخش فایل های صوتی تصویری را در قالب HTML5 دارا نمی باشد.
توصیه ما به شما استفاده از مروگرهای رایج و بروزرسانی آن به آخرین نسخه می باشد
با این حال ممکن است مرورگرتان توسط پلاگین
ویژگی منتظران: یاد امام است،
امامت را یاد کن! می خواهی دعا بخوانی، اول امامت!! چرا بعضی ها فکر می کنند که دعای فرج باید برای آخر مجالس باشد، دعای فرج برای همه ی مجالس است! هم دعای "ﻋَﻈُﻢَ اﻟْﺒَﻼء"هم دعای "اَﻟﻠّﻬُﻢَّ ُﻦْ ﻟِﻮَﻟَِ" هر دو را بخوانید .
صدقه می دهی یاد امام کن! خدایا این صدقه را به نیت سلامتی و تعجیل در فرج امام زمان(عج) می دهم.اگر می خواهی صدقه ات قبول بشود یک کار دیگر هم بکن! صدقه را از طرف معصوم بده.
به قول آیت الله مجتبی تهرانی
بوی خاک بلند می شود
باران است که محکم به شیشه ی ماشین می کوبد
هوای اینجا همیشه بغض دارد
انگار هر روز منتظر مسافری ست که بیاد که مدام شهر را اب و جارو می کند 
ترافیک شدید میشود سینی شیرینی و شربت است که دست به دست می چرخد
کاسه ی چشمانم داغ میشود ارام می بندمشان
کسی میخواند
السلام علیک یا داعی الله و ربانی ایات
باد می وزد
السلام علیک یا باب الله و دیان دینه
ریسه ها میان بادها می رقصند
السلام علیک یا بقیه الله فی ارضه
باران از پنجره ی نیم باز به صور
ای تلالو فروغ امامت، ای زمزمه هدایت، ای نور درخشان شمس فضیلت، و ای تاج ولایت بیا که تورا انتظار می کشیم.
ای که تیر عشق را نشانی و در جسم شیعه همچو جانی و بر نور چون آسمان، ای مهدی صاحب زمان بیا که قلب تشنگان شراب وصال تو، از «ثبات» فراقت «متزلزل» گشته است.
آقا... بنگر این اسیران در بند دنیا و گرفتاران آفت سرای تمدن را.
اگر فریاد نیاز ما را لبیک نگویی ترسیم که در گرداب تغافل، بدل به مرداری متعفن گردیم و آن قدر عفن شویم که فرشتگان لطف تو از آسمان دو
کسانی ندای حسین را لبیک می‌گویند و می‌توانند «فَیَا لَیْتَنِی
کُنْتُ مَعَکُمْ فَأَفُوزَ مَعَکُم»[1] را آرزو کنند، که امروز در صحنه
باشند. «کُلّ یَوْمٍ عاشُورا»؛ هر روز عاشوراست و هر روز، صف‌بندی حق و
باطل؛ در گفته ها، نوشته ها و رفتارها، ... . همه و همه؛ چه خوب و چه بد،
هر دو خریدارانی دارند. دنیا مزرعه است و محل تجارت و کسانی به فوز و سعادت
می‌رسند که خوب زندگی کنند. «کَما تَعیشُونَ، تَمُوتُون»[2]؛ هر گونه که
زندگی می‌کنیم، آن گونه خواهی
{مهدویت در قرآن - شماره 1}
(جزء اول)
«ذلِکَ الْکِتابُ لا رَیبَ فیهِ هُدی لِلْمُتَّقینَ. الَّذینَ یؤْمِنُونَ بِالْغَیبِ.»*۱
امام صادق(ع) در حدیثی ‌فرمودند: «ایمان به غیب، یعنی اقرار به قیام قائم که حق است»*۲
ایمان به غیب مانند دَری است که انسان با ورود به آن از جایگاه حیوانی و محدود بودن به درک آنچه حس میکند، بیرون می‌ آید و به انسانیت وارد می‌ شود.
از مهمترین آسیب ها و خطراتی که در دوران غیبت، منتظران را تهدید می‌ کند، شک و تردید درباره وجود و
یکی از دغدغه‌های والدینی که دوست‌دارند فرزندانی با ایمان داشته‌ باشند، آشنا کردن کودکان با معصومین علیهم السلام است.
در این کتاب سعی شده است به مباحثی نظیر چگونگی ولادت امام زمان علیه السلام؛ معرفی مادر ایشان و ویژگی‌های شخصیتی آن بانو؛ دوران کودکی امام زمان علیه السلام در نزد پدر بزرگوارشان امام حسن عسکری؛ چگونگی رسیدن به مقام امامت در زمان کودکی؛
اللهم عجل لولیک الفرج
و العافیه و النصر
و جعلنا من خیر الانصاره و اعوانه
و المستشهدین بین یدیه
 صبحدم پیک مسیحا دم جانان آمدگفت برخیز که آرام دل و جان آمد               سحر از پرده نشینان حریم خلوت               نغمه برخاست که شاهنشه خوبان آمد                 عاشقان را رسد این طرفه بشارت زسروش             که سحرگاه شب نیمه شعبان آمد                مى ‏کند مرغ سحر زمزم بر شاخ گل             که ز نرگس ثمرى پاک بدوران آمد            

مژده که میلاد منجى بشر آمد
فُلک هدى را دلیل و راهبر آمد

مژده که آمد خدیو عالم امکان  
حجّت برحق امام منتظر آمد

مژده که خورشید تابناک ولایت
بر فلک عدل و داد، جلوه‏ گر آمد

نیمه شعبان رسید و منتظران را 
شام غم افزاى انتظار سر آمد

مایه‏ ى اعزاز رهروان شریعت
مُحیى احکام و فخر بوالبشر آمد

نخل ولایت بر این شکوفه‏ى عصمت 
بار دگر سرفراز و بارور آمد

دیده‏ ى نرجس بر آن جمال دل آرا
گویى بر قرص مه نظاره‏گر آمد

حجّت ثانى عشر، سلاله طه 
مظ
علاوه بر علمای شیعه، مورّخان اهل سنت نیز بارها اذعان داشته اند که امام موسی کاظم علیه السلام، در عصر خود سرآمد همه دانشمندان و اهل علم بود و فضل و دانش و خرد و کمال او با کسی قابل قیاس نیست. (مختصر تاریخ العرب، الصواعق المحرقة و ...) اما همین دانشمند صاحب فضل و اسوه اخلاق و تقوا و علم و عمل، کاظم لقب گرفت زیرا از سوی افراد نادان مورد جسارت قرار می گرفت و در برابرشان بردباری و گذشت نشان می داد!
منصور دوانیقی خون آشام، مهدی عباسی عیّاش و فاسد، هادی
آیا امام زمان عج در میان دشمنان ظهور می کند؟
همه متفق القول هستند که: امام زمان عج در مکه ظهور خواهد کرد. ولی آیا الان که خانه کعبه بسته شده، دور تا دور ان را وهابیون گرفته اند، و گارد ضد امام زمان را بران گماشته اند! تیربار بزرگی را در بالای هتل مقابل نصب کرده، و آماده تیراندازی است، این ظهور چگونه خواهد بود؟ پس اولین وظیفه منتظران واقعی، از بین بردن دشمنان و کنارزدن وهابیون، و برداشتن آن تیربار است. تا هنگامیکه مکه امن، و دست دشمنان کوتاه نش

اگه هر کسی، برای دقایقی این شهامت را پیدا کنه که جایی بشینه و زندگی خودش  رو بصورت کلی نگاهی بیندازه، با کمی دقت، به وضوح خواهد دید که چیزهای تکراری در اون می بینه. رویدادهای تکراری، حس های تکراری، فکرهای تکراری، و مهمتر از همه اشتباه­های تکراری.
هرکسی میتواند به وضوح ببیند که تکرار چقدر در زندگی اش پر رنگ است و به عنوان یک قانون کلی و البته دقیق، هرچه این تکرار بیشتر باشد، نشان دهنده رشد نیافته بودن بیشتر هر فرد است. در همین لحظه خیلی خو

اگه هر کسی، برای دقایقی این شهامت را پیدا کنه که جایی بشینه و زندگی خودش  رو بصورت کلی نگاهی بیندازه، با کمی دقت، به وضوح خواهد دید که چیزهای تکراری در اون می بینه. رویدادهای تکراری، حس های تکراری، فکرهای تکراری، و مهمتر از همه اشتباه­های تکراری.
هرکسی میتواند به وضوح ببیند که تکرار چقدر در زندگی اش پر رنگ است و به عنوان یک قانون کلی و البته دقیق، هرچه این تکرار بیشتر باشد، نشان دهنده رشد نیافته بودن بیشتر هر فرد است. در همین لحظه خیلی خو
{از عاشورا تا ظهور - شماره 37}

مراتب عزاداری | یار شدن

مرتبه اول: دلِ عزادار از مصیبت وارده به سیّدالشهدا غمگین و ناراضی است، البته غمش را بروز نمی دهد! این کمترین درجه عزاداری است.

مرتبه دوم: عزادار، غم و نارضایتی خود را به شکل های گوناگون (گرفتگی چهره، بغض، لباس مشکی، تباکی، سینه زنی و گریه) بروز می دهد.

مرتبه سوم: عزادار، تنفّر و اعتراضش را نسبت به عاملین جنایات و مصیبتها بر سیدالشهدا، یاران و اهل بیتش، اظهار می کند. [البته آنچه موجب شده
[In reply to منتظران | Montazeran]
⚠️ آشنایی با تفکرات پلید نیچه (قسمت چهارم )
4️⃣ #نیچه_و_پرورش_هیتلر :
1- نتیجة‌ طبیعی رواج چنین دیدگاهی درباره اخلاق، ظهور جنایت‌کاران و سلطه‌جویانی مانند هیتلر (1889 ـ 1945) و پیدایش فاجعة جنگ جهانی دوم بود.
نیچه، جوزف پیتر استرن،‌ ترجمة عزت الله فولادوند، (تهران: طرح نو، 1373)، ص123 و 128.
2- هیتلر تأثیر پذیری خود را از دیدگاه نیچه و همچنین نظریة‌ تکامل داروین، چنین بیان می‌کند: «اگر ما به قانون طبیعت احترام نگذاریم و ارادة‌
وبلاگ اجاره
سوئیت آپارتمان فروشی «نزدیک حرم امام رضا،درآمد سالیانه مکفی،با مشتری زیاد،افزایش نرخ ملک سالیانه»8دقیقه پیاده نا حرم.واقع در بهترین خیابان اطراف حرم.دو بر.بازسازی اساسی شده.15 سوئیت.6 اپارتمان تک خوابه.دارای رستوران و آشپزخانه و یک دربند مغازه سوپر مارکت،مجهز به کولر گازی(سرمایش،گرمایش)،ال ای دی،یخچال،سرویس ایرانی وفرنگی،سیستماطفاء حریق،تلفن مرکزی،ظرفیت 70 نفر،مجوز دائم مهمانپذیر،تجاری دائم اقامتی،تجاری دائمی780 مترمربع،
ولادت منجی عالم بشریت حضرت مهدی(عج) بر منتظران آن حضرت مبارکباد

همکاران محترمی که نگران احوال مهندس شهرام خسروی فر بودند امروز در تلگرام پیامی دادند که به علت شیوع بیماری به روستای پدر بزرگشان رفته بودند که دسترسی به اینترنت ممکن نبود از شنیدن این پیام خوشحال شدیم این گروه به تجربیات این بزرگوار نیاز دارد و سلامتی تک تک همکاران آرزوی ما است
از اون خوابایی که بعضی وقتا میبینم و خودم میدونم درسته ...
دیشب قبل اذون صبح خواب میدیدم با قاسم سلیمانی و 4 نفر دیگه تو یه خیمه بودیم . اونا نشسته بودن و من ایستاده و رو به شهید سلیمانی گفتم :
من میدونم شما جز 313 فرمانده ی آقا امام زمان (عج) هستید .
ایشون و کسایی که تو خیمه بودن همه با هم چند بار گفتن : انشالله ، انشالله ...
بعدش گفتم : اصلا من مطئنم شما بین اون 313 تا هم سرلشگری ، فرمانده ای ...
بازم همشون گفتن : انشالله انشالله .
هر کس ذره ای به خدا ایما
انتقام حضرت امام زمان سلام الله علیه از قاتلین حضرت زهرا سلام الله علیها
ای منتظران، او می‌آید و به عهدش عمل می‌کند ...
طبری شیعی رضوان الله علیه روایت کرده است که امام باقر علیه السلام فرمودند:
ثم یدخل المسجد فینقض الحائط حتى یضعه إلى الارض، ثم یخرج الازرق وزریق غضین طریین، یكلمهما فیجیبانه، فیرتاب عند ذلك المبطلون، فیقولون: یكلم الموتى ؟ ! فیقتل منهم خمسمائة مرتاب فی جوف المسجد، ثم یحرقهما بالحطب الذی جمعاه لیحرقا به علیا وفاطمة والحسن
(بسم الله الرحمن الرحیم)
امام صادق علیه السّلام از وجود مبارک رسول اکرم صلى الله علیه و آله درباره مقام منتظران ظهور و علاقه مندان به ساحت قدس حضرت بقیة الله روحى له الفداء و آباء گرامى اش ‍ چنین نقل فرموده اند:
طوبى لمن ادرک قائم اهلبیتى و هو مقتد به قبل قیامه یتولى ولیه و یتبراء من عدوه و یتولى الائمة من قبله اولئک رفقائى و ذووا ودى و مودتى و اکرم امتى على و اکرم خلق الله على . 

خوشا به حال کسانى که قائم از اهل بیت مرا درک کنند و اقتداى به
سلام
تو دلم مونده بود که این چند روزه جشنِ عیدانه نرفتم!! دیشب طبق معمولِ چهارشنبه ها، هیات ِ دخترا بود ولی من از وسطاش کلاس داشتم. بی خیال کلاس شدم و رفتم هیات.
می دونستم " زی " هم قراره مولودی بخونه.
اولین بار عید غدیر چهار سال پیش بود که تو هیات خوند و کم کم راه افتاد.... هر چند یکی دو ساله بخاطر کنکورش و بعد هم دانشگاه از هیات دور افتاده و کم میره، اما الحمدلله به لطف حمایت های خاله محدثه همچنان حضور داره.
البته بخاطر جریان سرشلوغیِ این چند روز
الف. سلام.  دل‌م تنگ شده. دلیلِ دل‌تنگی‌م را هم داشتم شرح می‌دادم، امّا دیدم هرچه که می‌نویسم، آب در هاون کوبیدن‌ست، چرا که دیگر همان خرده نوشتنی را هم که بلد بودم برای بیان تمیز افکارم، فراموش کرده‌ام. حال‌م این روزها خوش نیست. خسته‌ام و دل‌زده. راست‌ش طاقت این دنیا را نیاوردم و دست به خودکشی زدم. حالا نه، چند هفته‌ی پیش. و از خود بیمارستان تا به حالا مدام فکر می‌کنم که چه می‌شد اگر می‌مردم؟ چه فرقی داشت؟ حالا چه‌قدر حال‌م به‌ترست
در انتظار باید اهل عمل به چیزی باشیم که دل امام زمان(عجل‌الله‌تعالی‌فرجه) را شاد می‌کند

این انتظار، مستلزم صلاح و عمل است؛ باید خودمان را اصلاح کنیم، باید اهل عمل به آن چیزی باشیم که دل آن بزرگوار را شاد میکند. اگر بخواهیم این‌جور عمل بکنیم و این صلاح و اصلاح را برای خودمان فراهم بکنیم، طبعاً نمیتوانیم به عمل فردی اکتفا کنیم. در محیط جامعه، در محیط کشور، در محیط جهانی هم وظایفی هست که باید انجام بدهیم؛ این وظایف چه هستند؟ این همان چیزی اس

اجتماع بزرگ‌ مردمی عید بیعت در سالروز آغاز امامت امام عصر
وعده ی دیدار ما :
پنجشنبه نهم ربیع الاول، مصادف با  ۱۶ آبان ۹۸ ساعت ۱۵:۰۰
همزمان در سراسر کشور

بیعت و مفهوم آن
♦ بیعت به معنی بستن پیمان وفاداری و اطاعت با پیامبر، امام، حاکم یا خلیفه است.
♦ اولین بیعت در اسلام، بیعت حضرت علی و حضرت خدیجه با پیامبر، پس از قبول اسلام است.
♦ معنای اصطلاحی بیعت در متون و منابع اسلامی، نهادن دست راست در دست راست کسی به نشانه پذیرش اطاعت یا ریاست وی است.

ازآن چه در دوجهان هست بیشتر دارد
فقط خدا ست که از کار او خبر دارد

یکی برای علی ماند و آن یکی همه بود
اگر چه لشکر دشمن، چهل نفر دارد

عقیق سرخ از آتش نداشت واهمه ای
کسی که کفو علی می شود جگر دارد

کمر به یاری تنهایی علی بسته
میان کوچه اگر دست بر کمر دارد

سر علی به سلامت، چه باک از این سردرد؟
محبت ولی الله، دردِ سر دارد

کسی که شهر، سر سفرۀ قنوتش بود
چگونه دست به نفرین قوم  بردارد؟!

صدا زد: «اشهد ان علی ولی الله»
ولی دریغ که این شهر گوشِ کر
حضور فعال و آگاهانه تحت مدیریت ولی فقیه در صحنه‌ های مختلف اجتماعی سیاسی و عمل به وظایف دین ، کسب تقوا ، دوری از فساد و جلوگیری از آن ، امر به معروف و نهی از منکر از راه های مقابله با فتنه های آخرالزمان است .

در دوران آخرالزمان فتنه های بسیار شیعیان را احاطه می کند که به صورت فهرست وار به برخی از موارد فتنه و راه های مقابله با این فتنه ها اشاره می‌ شود :

فتنه های آخرالزمان :

جهل و عدم شناخت مناسب نسبت به : وجود مقدس امام و نقش او ، آموزه‌ های
بسمه تعالی
صورتجلسه انجمن انتظار و مهدویت
دبیرستان نمونه دولتی حضرت معصومه(س)
سال تحصیلی 98-97

موضوع جلسه : مسابقه انشا نویسی با موضوع انتظار و مهدویت- تهیه
بروشور و تراکت با موضوع مهدویت        شماره
جلسه:4

خلاصه مذاکرات:
جلسه
با ذکر صلوات بر محمد و آل محمد شروع شد و مقرر شد با هماهنگی سرکار خانم صمد
زاده دبیر ادبیات یک ساعت از زنگ نگارش دانش آموزان به موضوع مهدویت و امام زمان
(عج) اختصاص داده شود  و به برترین نوشته
ه

ولادت با سعادت منجی عالم بشریت

منتقم خون حضرت سیدالشهداء اباعبدالله الحسین (علیه السلام)

حضرت بقیة الله الاعظم حجت ابن الحسن المهدی (عجل الله تعالی فرجه الشریف)
بر عموم شیعیان و منتظران مبارک باد.
نگاهی به زندگینامه امام زمان، حضرت مهدی (ع)
نام: محمد بن الحسن
کنیه: ابوالقاسم
امام زمان حضرت مهدی (عج) هم نام و هم کنیه حضرت پیامبر اکرم(ص) است. در روایات آمده است که شایسته نیست آن حضر
در این کتاب سعی شده است به مباحثی نظیر چگونگی ولادت امام زمان علیه السلام؛ معرفی مادر ایشان و ویژگی‌های شخصیتی آن بانو؛ دوران کودکی امام زمان علیه السلام در نزد پدر بزرگوارشان امام حسن عسکری؛ چگونگی رسیدن به مقام امامت در زمان کودکی؛ علائم ظهور حضرت؛ چگونگی قیام امام زمان علیه السلام و اهداف قیام ایشان و شاید بتوان گفت
قبل از عید که دوره ی کارشناسی جذب رو تموم کردم دیگه فکر نمی‌کردم دلم بخواد بازم دوره ثبت نام کنم
ولی دیروز گفتم حالا یه قیمت بگیرم ضرری نداره که...
دیدم دوره ی لایف کوچینگ سید محمد عرشیانفر دوازده ماهه ست و ماهی صدو هفتاد و یک تومن
دوره ی پاکسازی کوانتومی محمد افلاکی مقدماتیش سیصد و شصت و نه تومن و پیشرفته ش یک میلیون و هشتصد و نه تومن
اونقدر هم به دوره ش ایمان داره که شیش ماه گارانتی گذاشته ،یعنی اگه دوره رو استفاده کردی و نتیجه نگرفتی کل پولت
"به گزارش مرکز خبر مسجد مقدس جمکران،هم‌زمان با غروب جمعه و دعای منتظران برای تعجیل فرج صاحب‌الزمان ارواحنا فداه در مسجد مقدس جمکران و به مناسبت شهادت دو مهدی یاور نمونه دوران، پرچم سرخ یالثارات الحسین(علیه السلام) بر فراز گنبد فیروزه ای این مکان مقدس به اهتزاز درآمد."
در فرهنگها و ملل مختلف پرچم برای بیان احساسات ، اعتقادات و... بکار میره. در میان اعراب رسم بر این بود که کسی خونش به ناحق و مظلومانه ریخته بشه و انتقام اون به نحو شایسته‌ای هنو
شبهه:
در یک سخنرانی شنیدم امام صادق علیه سلام ذوالقرنین را عبدالله بن ضحاک معرفی کردند، سخنران گفته است ضحاک همان آستیاگ پدر بزرگ کوروش است پس کوروش همان ذوالقرنین است آیا درست؟
پاسخ:
1️⃣ اینکه کوروش از پدر بزرگ مادری، به قوم ماد متصل باشد و پدر بزرگ وی #آستیاگ یا آژی دهاک باشد شدیدا مورد تردید است.
باستان شناسان و تاریخدانان متعددی بیان کرده اند که کوروش هیچ ربطی به آستیاگ ندارد که برای نمونه چند مورد را بیان میکنم :
۱.کتسیاس مورخ مشهور یون

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها